23. prosince 2021

Petr Fiala: Adventní rozhovor Rádia Impuls

Petr Fiala: Adventní rozhovor Rádia Impuls

Rádio Impuls: Na adventní rozhovor Rádia Impuls si udělal čas i premiér Petr Fiala. Ve vysílání přiznal, že si na jeho vytíženost rodina už zvykla. Do Prahy ji ale stěhovat nebude. Dárky podle svých slov nikdy neřešil, s organizací Vánoc mu vždy pomáhala jeho manželka. Formu se snaží udržet střídmým stravováním a chůzí do schodů. Jeho oblíbený tenis přestal hrát kvůli covidu i operaci kolena. Na kurtu se v minulosti potkával hlavně s přáteli, tenis s politiky vynechával.

Celý rozhovor s Petrem Fialou si můžete poslechnout na Rádiu Impuls.

Petr Fiala chce zůstat i ve funkci premiéra v kondici. Na pohyb byl dlouhá léta zvyklý díky tenisu. V poslední době ho ale přestal hrát. Nejdřív kvůli covidu, poté kvůli operaci kolena. Z formy ale za žádnou cenu vypadnout nechce. „Snažím se být ukázněný v jídle, snažím se jít pěšky, nevyužívat výtah a dělat takové jakoby banální věci, které vlastně člověka udržují v kondici. Lepší je se každý den trochu hýbat, než jít jednou za týden na půl hodiny do posilovny.“ Ke zmiňovanému tenisu by se premiér Fiala rád vrátil, chce ho ale hrát pro radost. Odmítá hrát společensky například s jinými politiky.

Vánoce stráví nový předseda vlády v Brně. O svátcích chce alespoň na okamžik zvolnit. V posledních měsících prožil maraton předvolební kampaně, povolebních vyjednávání a prvních dnů vládnutí. Fiala zároveň přiznal, že na dárcích pro rodinu si příliš nedával záležet ani v předchozích letech. „Já jsem je nikdy neměl čas řešit. Ani jako rektor, ani jako intelektuál. U nás se o dárky stará moje žena Jana a dělá to výborně.“

Manželka si stejně tak už dávno zvykla na to, že je Petr Fiala zaneprázdněný. Býval takový totiž vždy. „My dokážeme docela dobře skloubit pracovní a rodinný život. Třeba když jsem byl rektorem Masarykovy univerzity, tak jsem hodně cestoval po světě. Moje žena už je tak zvyklá na to, že ty cesty a mé pobyty jinde k našemu manželství a mé práci patří.“ Nový premiér tak nepředpokládá, že by se stěhoval do Kramářovy vily.