9. března 2018

ODS: Vláda bez důvěry nesmí provádět zásadní personální změny

ODS: Vláda bez důvěry nesmí provádět zásadní personální změny

www.ods.cz: Poslanecká sněmovna dnes na mimořádné schůzi projedná personální změny, které provádí vláda Andreje Babiše bez důvěry Poslanecké sněmovny. Mimořádnou schůzi iniciovala ODS, která na tiskové konferenci představila i návrh dvou usnesení.

 
„Vláda v demisi - a navíc bez důvěry - nemá legitimitu na provádění žádných rozsáhlých personálních změn, jak jsme toho byli svědky v minulých dnech. Vznikla na základně ústavní svévole prezidenta Zemana a jejím jediným politickým zázemím je nepřiznaná podpora od SPD a KSČM. Chceme znát od premiéra v demisi vysvětlení provedených personálních změn a jeho plány v tomto směru do budoucna,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.
 
Předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura představil návrhy dvou usnesení, která budou občanští demokraté předkládat ke schválení Poslanecké sněmovně, první zní: „Poslanecká sněmovna vyzývá vládu České republiky v demisi, aby se zdržela všech nevynucených personálních změn, a to zejména v bezpečnostních a zpravodajských službách.“ Druhé usnesení je spíše legislativního charakteru: „Poslanecká sněmovna vyzývá vládu bez důvěry, aby nepředkládala do Poslanecké sněmovny novelu služebního zákona.“